Zaproszenie na konferencję: Uczenie się przez całe życie. Wyzwania dla edukacji pozaformalnej i nieformalnej.

Z przyczyn niezależnych od organizatorów – konferencja została odwołana.

Instytut Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy ze Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Jubileuszowej Konferencji Naukowej: Uczenie się przez całe życie. Wyzwania dla edukacji pozaformalnej i nieformalnej.

Tematyka Międzynarodowej Jubileuszowej Konferencji Naukowej Uczenie się przez całe życie Wyzwania dla edukacji pozaformalnej i nieformalnej:

Tematyka konferencji będzie oscylowała wokół wyzwań i najnowszych trendów społecznych oraz sytuacji na rynku pracy. Wobec dokonujący się przeobrażeń istotnym staje się skoncentrowanie uwagi na edukacji całożyciowej, która powinna towarzyszyć rozwojowi człowieka. Ze względu na zakwalifikowanie edukacji jako kompetencji przyszłości ważne jest wykorzystanie możliwości kształcenia w formach pozaformalnych i nieformalnych, zarówno w wymiarze zorganizowanym jak i w samokształceniu.

Cele Międzynarodowej Jubileuszowej Konferencji Naukowej Uczenie się przez całe życie Wyzwania dla edukacji pozaformalnej i nieformalnej:

• wypracowanie wniosków do praktyki w zakresie edukacji pozaformalnej i nieformalnej;
  • wypracowanie postulatów praktycznych w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju;
  • wypracowanie wniosków w zakresie kompetencji przyszłości;
  • wypracowanie postulatów praktycznych kontekście wyzwań zmieniającego się rynku pracy.

Termin:

5-6 czerwca 2023 roku

Miejsce obrad:

Budynek Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ul. Podchorążych 2

Zgłoszenie uczestnictwa:
Uprzejmie prosimy o przesłanie wypełnionej karty uczestnictwa na adres: konferencjajubileuszowaup@gmail.com do dnia 15 maja 2023 r.

Kontakt z sekretariatem konferencji:
dr Ewelina Zdebska
e-mail: ewelina.zdebska@up.krakow.pl

Szczegółowe informacje znajdują się w Komunikacie 1.

Karta uczestnictwa

Do udziału w konferencji zapraszamy pracowników nauki oraz praktyków, nauczycieli akademickich, doradców zawodowych, pracowników środowisk samorządowych, instytucji pozarządowych i publicznych.

Proponowane bloki tematyczne:

• Perspektywy edukacji pozaformalnej.
  • Nowe obszary edukacji nieformalnej.
  • Kompetencje przyszłości.
  • Wyzwania współczesnego rynku pracy.
  • Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój.