Wywiady na antenie: dr Dominika Sozańska – na żywo okiem socjologa

Tematy realizowane przez pracowników naukowo – dydaktycznych widoczne są nie tylko w postaci artykułów naukowo-badawczych, popularnonaukowych i projektów w obszarze życia społecznego. Nasi specjaliści realizują również wywiady na antenie – na żywo. Ze względu na to, że cieszą się one dużą popularnością, ich zapisy znalazły swoje miejsce w internecie.

Jednym z radiowych głosów Instytutu Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego jest dr Dominika Sozańska, która, jest cenionym rozmówcą na antenie i zrealizowała kilka wywiadów o szerokim zakresie tematycznym.

Najnowsza z realizowanych audycji na antenie Radia Kraków nosiła tytuł Sami niesamotni: Czy samotność może być powołaniem?, całe nagranie jest umieszczone w ogólnodostępnych archiwach krakowskiego radia.

Dr Dominika Sozańska, jako osoba zaangażowana w szerokie spektrum życia społecznego w wywiadzie dla MHD TV przybliża kwestie funkcjonowania hospicjum. W okresie pandemii zwróciła uwagę na Etyczne dylematy w dobie pandemii, realizując wykład online w ramach Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świętochłowicach, którego nagranie jest dostępne w serwisie YouTube.

W cyklu wywiadów pt. Rozmowy o wierze, realizowanym przez Red. Annę Kluz-Łoś, dr Dominika Sozańska, jako socjolog – pracownik Instytutu oraz członek rady Fundacji Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci poruszyła ważne, zarówno z punktu zarówno społecznego, jak i z punktu wiary – kwestie związane z Dniem Dziecka Utraconego – w wywiadzie dostępnym w archiwach Radia Kraków pt. Szukam Cię w śmiechu innych dzieci.

W Duchowym Kole Kultury Radia Kraków, w wywiadzie pt. Dlaczego Trydent? opowiada o mszy świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (mszy „trydenckiej”).