9. INTEGRACJA SPOŁECZNA I BEZPIECZEŃSTWO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Małgorzata Duda, Bogusław Ulijasz
Władysław P. Wlaźlak

Sekretarz serii: Katarzyna Gucwa-Porębska

„Książka oddana do rąk czytelników pt. Integracja społeczna i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych, pod redakcją naukową Sylwestra Bębasa, Katarzyny Jagielskiej, Ryszarda Kozioła, stanowi zbiór studiów teoretycznych, badań empirycznych, ekspertyz, analiz krytycznych i rozwiązań metodycznych. Praca jako całość w sposób usystematyzowany przedstawia zagadnienia integracji społecznej osób niepełnosprawnych oraz kwestie bezpieczeństwa i integracji w społeczeństwie wielokulturowym.
W opracowaniu znalazły się prace przygotowane przez szerokie spektrum osób reprezentujących zarówno świat nauki, jak również praktyków zajmujących się na co dzień opieką, wychowaniem i rehabilitacją. Publikacja ma zatem
charakter interdyscyplinarny. Mamy nadzieję, iż problematyka przedstawiona w niniejszym opracowaniu stanie się inspiracją dla dalszych poszukiwań wspólnych obszarów współpracy, badań naukowych.”

Integracja społeczna osób niepełnosprawnych

Ku bezpieczeństwu i integracji w społeczeństwie wielokulturowym